Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Tu i tam... » Wybierzmy przyszłość… Naszą, naszych dzieci i naszych… Małych Ojczyzn!
Wybierzmy przyszłość… Naszą, naszych dzieci i naszych… Małych Ojczyzn! czwartek, 22 Październik 2015, godz. 19:46

Rydzoń-01aPo ubiegłorocznych wyborach samorządowych – w których wielu wybierało „demokratę i zwolennika praworządności”, doktora nauk prawnych Mateusza Klinowskiego, a po wyborach okazało się, że sobie wybrali „dochtora iluzji prawnych”, kłamcę, którego nigdy nie ma tam, gdzie być powinien, ale za to zawsze jest tam, gdzie grupa jego bliskich kolegów i… duże pieniądze – dzisiaj stoimy naprawdę przed trudnym wyborem…
I już nie przedstawicieli zacofanej gospodarczo, mentalnie i moralnie gminy, ale… Narodu!

Nie od dzisiaj wiadomo, że Polacy tak naprawdę dzielą się na dwa obozy. Ten lewicowy i prawicowy… Cała wręcz marginalna reszta bądź stoi w liberalnym rozkroku, spoglądając na ludzi żądnych władzy, którzy niczym kameleony zmieniają swoje barwy polityczne, bądź dają się ocenić tylko po wartości wazeliny, której od lat zużywają bez żadnych ograniczeń… moralnych, aby wejść w zadek każdej władzy, bez względu na jej zasady etyczne, poglądy polityczne czy ugrupowania partyjne!
I nawet nie można nie zauważyć, że mowa tu o wartości szczególnie docenianej przez… burmistrza Waszego umiłowanego
, który zwłaszcza na tę jedyną wartość stawia, bo przecież nie na… partię!

Jednego, czego nie można odmówić dzisiaj wszystkim, to tego, że… obiecują!
Podobnie jak przywołany już Klinowski!
Co z tych obietnic wyszło – wiemy!

Ludzie z sercem i poglądach po lewej stronie polskiej polityki upatrują szansy m.in. w osobie pani Barbary Nowackiej, kobiety godnej zaufania…

Thatcher-01Niestety z takimi kulami u swoich nóg, jak skompromitowani politycznie Leszek Miller, Janusz Palikot, a tu lokalnie kandydatka SLD z Wadowic – Halina Talagowa. Oszustka, kłamczucha i coNie wyszło-01 pokazują dokumenty z Kancelarii Sejmu RP, posłanka łasa na nienależną jej, naszą publiczną kasę. Czyli mówiąc wprost – złodziejka.
Mieliście już okazję fakty te poznać, zarówno z treści do uzasadnienia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia, jak i właśnie z przywołanych wyżej dokumentów Kancelarii Sejmu RP.

Dzisiaj, w galerii poniżej wiedzę tę uzupełniam prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Krakowie, który nie tylko utrzymał w mocy tamten uniewinniający mnie od zarzutów Talagowej wyrok Sądu Rejonowego, ale też „podsumował” stosownie do rzeczywistości oskarżycielkę posiłkową – Talagową – obecnie kolejny już raz kandydatkę wadowickiego Sojuszu do… poselskiego koryta!

Ci z poglądami po prawej stronie sceny politycznej też mają problem…
Zwłaszcza z mało realnymi obietnicami w sferze ekonomicznej państwa jak i zbyt niebezpiecznym zbliżeniem się do władzy kościelnej, co może stanowić zapowiedź o końcu świeckiego państwa i rzeczywistym przejęciu władzy przez hierarchów. A to już tylko krok do dyktatury, której obce są prawa i swobody obywatelskie, gwarantowane nam dzisiaj przez Konstytucję.

Z drugiej jednak strony budujące są zapowiedzi realizowania zasad państwa prawa.
A więc państwa, w którym nikt nie będzie stał ponad prawem, jak dzisiaj stoi m.in. burmistrz Klinowski, dwukrotny fałszerz oświadczenia majątkowego złożonego przez radnego Klinowskiego, burmistrz niedopełniający prawnego obowiązku wykonania uchwał, działacz „społeczny”…
Szkoda tylko, że nie na rzecz rozwoju Gminy Wadowice i poprawienia bytu jej mieszkańców, ale głównie na rzecz układu i… bogatych sponsorów!

Buduje również zapowiedź państwa prawa, w którym burmistrz nie sprzeda mojej działki czy domu temu jakże dzisiaj bliskiemu mu… towarzystwu wzajemnej adoracji, tańczącemu z plecakiem pod melodię… „Bajo bongo”.

Jest też szansa, że znikną ze społecznej sceny Wadowic ojcowie chrzestni, którym nie na rękę są inne inwestycje w mieście i chrzestne matki, budujące nielegalnie kolejne inwestycje na cudzych działkach. Jest też nadzieja, że wybór tej prawej strony raz na zawsze zakończy działalność wadowickiej „rodziny Corleone”!

. . .

Jaki więc mamy wybór?
Tym, którzy nie zagłosują na prawą stronę pozostaje tylko jeden człowiek już sprawdzony, zawsze otwarty na ludzką krzywdę /w tym jako poseł/Stanisław Rydzoń, na miejscu drugim listy Zjednoczonej Lewicy /foto: otwiera ten materiał/

E-FilipiakZaś tym, którym bliskie są prawicowe poglądy pozostaje ponowny wybór posła Filipa Kaczyńskiego oraz wyniesienie na sejmowe forum byłej burmistrz Ewy Filipiakowej.

Aby być szczerym do bólu dodam – o czym zainteresowani lokalną polityką dobrze wiedzą – że chociaż doznałem sporo krzywd ze strony Filipiakowej i jej ekipy, a już szczególnie jej mentora Staszka K., dzisiaj widzę, że jej dwudziestoletnie rządy nie przyniosły tyle szkody Gminie Wadowice i naszemu miastu ile niespełna rok rządów burmistrza Klinowskiego!

A przecież, nie o mnie tu idzie, ale o Gminę Wadowice i o Was!

Dlatego, chociaż sam nie oddam głosu na wadowickich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, naprawdę z szacunkiem przyjmę decyzję tych wyborców, którzy jeszcze raz tym kandydatom zaufają, bo chyba tylko oni są wstanie powstrzymać tę barbarzyńsko niszczącą gminę sitwę i jej pryncypała – Klinowskiego!?

A kiedy głosy te rozbijemy trochę na prawo i trochę na lewo, z bezpiecznie pustym liberalno-wazelinowym środkiem, nie grozi nam zmiana Konstytucji, a tym samym… dyktatura, do której taka zmiana byłaby pierwszym krokiem!

Dlatego w niedzielę skorzystajmy ze swojego prawa /bo to prawo jest a nie przykry obowiązek/, idźmy do wyborów, zagłosujmy zgodnie ze swoim sumieniem i w trosce o los całego naszego regionu!
Bo wraz z wyborem reprezentantów Narodu do obu izb polskiego parlamentu, wybieramy przyszłość…
Naszą, naszych dzieci i wnuków /kto ma/ oraz naszych… Małych Ojczyzn!


000 001 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 015 016 017 018 019 020 021 022 023 024 025 026 027 028 029

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT