Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Coś z kultury » Wystawa poplenerowa w Lanckoronie…
Wystawa poplenerowa w Lanckoronie… czwartek, 3 maj 2012, godz. 23:12

3 maja 2012 roku, na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie, otwarto wystawę poplenerową prac z IV Pleneru Malarsko-Fotograficznego im. Franciszka Suknarowskiego – „LANCKORONA 2011”. Plener lanckoroński był już czwartym, organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej, promującym piękno kolejnych gmin Wadowickiej Ziemi. Wcześniej plastyków i fotografików Towarzystwa gościły gminy Mucharz, Stryszów i Kalwaria Zebrzydowska, które były jednocześnie współorganizatorami przedsięwzięcia na swoim terenie. Ubiegłoroczny plener, z uwagi na ogromne szkody jakie Gmina Lanckorona poniosła wskutek ulewnych opadów i osuwisk, współfinansowany był przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach. W zamian plastycy i fotograficy zrewanżowali się swoimi pracami, które będą Starostwu służyły dla promocji naszej pięknej ziemi.
Wystawę w Lanckoronie otworzyli pani Agnieszka Puka – Dyrektor GOK w Lanckoronie, pan Janusz Sobala – Prezes TMZW oraz pan Józef Łasak – Przewodniczący Rady Powiatu, który wraz z wicestarostą – panią Martą Królik, zaszczycili otwarcie wystawy swoją obecnością.

W Lanckoronie swoje prace wystawili plastycy – Florian Kohut, Grzegorz Giermek, Roman Wróbel, Andrzej Zieliński, Mira Sabatowicz, Marek Łasak, Rafał Lenart, Elżbieta Siwek, Amigran Parkosadze (Gruzja) i Zbyszek Jurczak oraz fotograficy – Marian Koim, Janusz Sobala, Sławomir Mastek, Robert Graca, Janusz Świtalski, Adam Wróbel, Marian Natanek, Agnieszka i Robert Kadela, Dorota i Kazimiera Polan, Anna Nizińska, Teresa Rzycka i Edward Wyroba.


Na zakończenie zebrani wysłuchali wspaniałego koncertu gitarowego w wykonaniu Hanny Kubicy oraz Krzysztofa Kołodzieja.


Gdzie odbędzie się kolejny, piąty już Plener TMZW im. Franciszka Suknarowskiego – 2012, poinformujemy za kilka miesięcy, ale już mogę zapewnić, że będą to kolejne bardzo urocze i niepowtarzalne zakątki powiatu wadowickiego…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT