Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Historia czynu niepodległościowego » Z kart historii Prywatnego Muzeum – 3…
Z kart historii Prywatnego Muzeum – 3… czwartek, 22 Maj 2014, godz. 15:48

Dzisiaj kolejnym, trzecim już bardzo krótkim materiałem filmowym (niestety, na pewno nie ostatnim! – to uwaga dla tych, których ten „serial” ogromnie… boli), kontynuuję cykl obrazujący historię Prywatnego Muzeum Przyjaźni Polsko-Amerykańskiej “Hell’s Angel” a zarazem historię właściciela tej placówki – kol. Zygmunta Krausa, wadowiczanina, pasjonata historii i twórcy Muzeum Miejskiego w Wadowicach.

I tak jak poprzednie, ten materiał też mówi sam za siebie…
Mówi nie tylko ustami uczestników obchodów 20. rocznicy ciężkiej pracy kol. Zygmunta Krausa na rzecz wadowickiej historii i kultury, ale też… tymi nieobecnymi z wadowickiego ratusza! Nieobecnymi i… przegranymi w walce, którą przez lata kontynuowali przeciwko Zygmuntowi Krausowi, w sposób brudny, perfidny, podstępem!

Zdaję sobie sprawę, że cykl ten ma wartość poznawczą, ale tylko dla ludzi, którym wiara nie odebrała rozumu… Bo tylko oni – na podstawie tych drobnych fragmentów z historii kol. Zygmunta Krausa i Jego Muzeum – potrafią wyłuskać prawdę od odbitej w tych materiałach, niczym w zwierciadle, naszej lokalnej rzeczywistości.
Wszak tak właśnie jak przez gminną władzę potraktowany został kol. Zygmunt Kraus, traktowani jesteśmy wszyscy spoza wąskiej grupy trzymającej władzę w tej gminie i jej sługusów bądź jak kto woli… lizusów!

Nie będę ukrywał, że po serii materiałów filmowych przyjdzie czas na dokumenty, w tym i te z ostatnich miesięcy, które nie pozostawią nawet cienia wątpliwości co do sposobu traktowania kol. Zygmunta Krausa, Muzeum „Hell’s Angel” oraz zgromadzonych przezeń zbiorów…

I zapewniam, że to dopiero z treści tych dokumentów poznacie Państwo prawdziwą twarz ludzi z ratusza i… nie tylko!
Ale wszystko w swoim czasie…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT