Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Z pytaniem do… Inicjatywy Wolne Wadowice?
Z pytaniem do… Inicjatywy Wolne Wadowice? piątek, 1 listopad 2013, godz. 12:08

Sprawa od kilku dni bulwersuje różne środowiska. Nie tylko polityczne.

Na mocy wyroku sądu, opartego na domniemaniach a nie dowodach, na 90 dni zamknęły się kraty więzienia za Piotrem Ikonowiczem. Człowiekiem, który w ramach swojej Społecznej Kancelarii chronił przed eksmisją na bruk starców, kobiety i dzieci…
I środowiska, które przywołałem wyżej, działając różnymi metodami zabierają w tej sprawie głos…

Tylko wadowiczanie są bierni, podobnie jak byli podczas pikiety zorganizowanej przez powiatowe struktury RACJA PL, pod wadowicką prokuraturą.
Tę bierność widzą nawet wadowiczanie, którzy kiedyś wyemigrowali…
Oto fragment maila, który otrzymałem od jednej z takich osób…

„…Szanowny Panie Redaktorze, czy byłby Pan skłonny zasugerować środowisku IWW zorganizowanie akcji protestacyjnej w Wadowicach w związku z aresztowaniem Piotra Ikonowicza? Ostatecznie są tam eksperci, którzy mówią by myśleć globalnie i oglądać lokalnie. Szkoda, że zapomnieli o działaniu.”.

Tak!
Jestem skłonny nie tylko zasugerować, ale wesprzeć taką akcję…
Tylko co na to odpowiedzą nam członkowie Inicjatywy Wolne Wadowice?
Czy są skłonni do rzeczywiście wspólnych działań, które jak dotychczas tylko deklarują?
Czy stać ich na to, aby stanąć ramię w ramię z innymi mieszkańcami Wadowic i okolic, bez względu na ich przekonania polityczne i programowe, w obronie Człowieka oddanego całym sercem i do tego społecznie drugiemu człowiekowi?


Czy stać Inicjatywę Wolne Wadowice na to, aby np. pod wadowickim sądem zjednoczyć się razem z mieszkańcami Ziemi Wadowickiej, z Kancelarią Społeczną Piotra Ikonowicza protestującą pod warszawskim aresztem?


Pytam oto publicznie?
I oczekuję publicznej odpowiedzi…


Czy możemy zrobić coś wspólnie, aby zaprotestować przeciwko temu chyba pierwszemu aresztowi III Rzeczypospolitej, mającemu wyłącznie podłoże polityczne?

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT