Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Z radną w tle… pytanie do Komendanta.
Z radną w tle… pytanie do Komendanta. czwartek, 26 Wrzesień 2013, godz. 08:56

Jest wręcz regułą, że strony postępowania, czy to karnego czy cywilnego nie powinny kontaktować się ze świadkami takiego postępowania, a na „uzgadnianie” ze świadkiem zeznań jest w kodeksie karnym stosowny artykuł…

Wczoraj jeszcze nie wiedziałem, że materiał video, który trafił do mnie od jednego z mieszkańców Wadowic, ma związek z jakimkolwiek postępowaniem. Ale, że miał związek z osobą publiczną – radną Janiną Kamińską i przynajmniej dla mnie z czynem co najmniej niemoralnym, pozwoliłem sobie do Radnej zatelefonować z pytaniem, czy aby jej obecność w mieszkaniu tegoż pana pod jego nieobecność, nie miała związku z… naruszeniem jego miru domowego?

I przyznam szczerze – zaniemówiłem.

Radna Janina Kamińska powiedziała mi, że była tam bo… w piątek idzie na Policję składać zeznania przeciwko temu mieszkańcowi Wadowic, a w jego mieszkaniu była na prośbę… – by było jasne – strony oskarżającej (?).
W wylewie słów bardzo soczyście i głośno wykrzyczała też do słuchawki telefonu, co… słyszała o właścicielu mieszkania.

Więc trudno nawet zaprzeczyć, że strona oskarżająca po prostu zaprosiła Radną do tego mieszkania, aby uzgodnić z Janiną Kamińską treść zeznań, jakie jutro będzie składała w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach…

Ponieważ w dalszej części rozmowy przypomniałem radnej Janinie Kamińskiej, że nie jest to jej pierwszy tego typu „wybryk”, bowiem wcześniejszego doświadczyłem na własnej „skórze”, oburzona „odszczekała” mi, że to jej sprawa po czyich ogródkach sobie bezkarnie łazi – tu dodam, że na polecenie strony innego postępowania (?) – a nadto, że nie ma „… z kim i o czym rozmawiać!”.

Ponieważ aparat telefoniczny, z którego prowadziłem rozmowę, takową nagrywa z automatu, już na samym jej początku poinformowałem radną Kamińską o tym fakcie, aby w przyszłości nie było… wątpliwości.
Żadnych!


A, że w tej rozmowie radna Janina Kamińska ujawniła jeszcze kilka spraw, którym przeczą fakty potwierdzone udostępnionymi mi materiałami, tu i teraz zapytam Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – insp. Waldemara Krężela – jaką wartość procesową będą miały zeznania złożone jutro przez radną Janinę Kamińską oraz pozostałych świadków przesłuchiwanych w sprawie?

Oczywiście, otrzymaną od pana Komendanta odpowiedź opublikuję…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT