Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Historia czynu niepodległościowego » Zaproszenie…
Zaproszenie… czwartek, 6 kwiecień 2017, godz. 13:15

0000-zaproszenie 300dpiW najbliższy poniedziałek, 10 kwietnia 2017 roku, właściciel Prywatnego Muzeum „Hell’s Angel”, przy ul. Konstytucji 3 Maja w Wadowicach, zaprasza w progi tej jedynej w kraju placówki kultury, aby uczcić pamięć Ofiar katastrofy smoleńskiej…
Spotkanie nie ma w swoim zamiarze charakteru politycznego, który od siedmiu lat w opinii publicznej towarzyszy temu tragicznemu dla Rzeczypospolitej wydarzeniu, ale tak jak od sześciu lat, kiedy to jedna z ekspozycji łączy w tym Muzeum tragedię zbrodni katyńskiej z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiej – celem tych spotkań jest „Pamięć o Ludziach”, którzy w tej katastrofie zginęli, a pośród których był bliski Przyjaciel kol. Zygmunta Krausa – właściciela Muzeum – pan Wojciech Seweryn, autor ostatnich fotografii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, wykonanych na pokładzie samolotu w drodze do Smoleńska.
Tu pragnę przypomnieć, że pan Wojciech Seweryn udał się wówczas wraz z prezydentem Kaczyńskim do Smoleńska aby stanąć nad grobem swojego ojca, zamordowanego w Katyniu.

Jak w każdym minionym roku, kol. Zygmunt Kraus i na to spotkanie zaprosił najwyższych przedstawicieli władz naszego państwa, którzy co prawda będą brali udział w uroczystościach warszawskich, ale nie jest wykluczone, że do Wadowic wyślą tu swoich reprezentantów.
Jak ma to miejsce od kilku już lat, na pewno w tym dniu w progach Muzeum zjawią się przedstawiciele Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddział Kraków, niestety już bez 100. letniego generała broni – pilota Ludwika Krempy, w którego ostatniej ziemskiej wędrówce uczestniczyliśmy na początku bieżącego roku.

Ze swojej strony nie będę ukrywał, że zapraszam do zwiedzenia Muzeum w tym dniu nie tylko mieszkańców Wadowic, ale wszystkich Państwa żywo zainteresowanych historią, bo Muzeum kol. Zygmunta Krausa, to zbiór licznych ekspozycji składających się z oryginalnych eksponatów, obrazujących historię Polski na przestrzeni wieków.

Dodam jako ciekawostkę, że pośród tych zbiorów obejrzeć można wręcz nieznane szerzej historyczne „perełki”, jak np. ta łącząca wadowickiego drukarza, Franciszka Foltina z… Kancelarią III Rzeszy i bezpośrednio z osobą  Adolfa Hitlera…
Ale tę historię mogą poznać tylko ci, którzy pojawią się w progach tej placówki.

Śmiechu warte 300dpi Na koniec szczególne zaproszenie kieruję do posła na Sejm RP – dr hab. Józefa Brynkusa, który – co mam prawo domniemywać z łączącej nas korespondencji – nie zna literalnego pojęcia: „muzeum”, przez co nie potrafi udzielić odpowiedzi na jakże proste pytanie: o siedzibę i czas zwiedzania onego „muzeum 😀 ”, które reklamuje nie tylko publicznie, ale nawet w kręgach naukowych, a zarazem do dzisiaj nie potrafił odnaleźć drogi do placówki muzealnej, która od lat figuruje na kulturalnej mapie naszego miasta, a znana jest nie tylko we Francji czy w USA.

Bo Muzeum „Hell’s Angel”, jest placówką muzealną, której znana jest nie tylko siedziba, ale także dni, w których otwiera ona swoje podwoje.

I Korespondencja z brynkusemnajbliższy taki, to właśnie poniedziałek, 10 kwietnia, w godz. od 10:00, do 18:00.

Zapraszam więc panie Pośle, bo to nie reklamowane przez Pana kłamstwo głoszone pychą i oszustwem Pańskiego asystenta, ale brutalna… rzeczywistość!
Niestety od lat negowana przez lokalne władze, podległą tej władzy informację turystyczną oraz przez… polityków, których pan Poseł jest przecież najlepszym przykładem.
. . .
Jednak to jeszcze nie koniec…
Tym niech będą słowa wypowiedziane prostym ludzkim językiem, a zarazem od serca…
Słowa jakże brutalne, a zarazem jakże prawdziwe…

Zwłaszcza, kiedy pytanie zadane przeze mnie w materiale video poniżej, czy to „… przypadek?”, dzisiaj jest jeszcze bardziej aktualne aniżeli było wówczas, kiedy je zadałem…
Bo tak naprawdę to nie polityka, ale
– dający się wskazać z imienia i nazwiska – ludzie pazerni na władzę zgotowali ten los zarówno temu Muzeum jak i jego Właścicielowi…
. . .

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT