Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Historia czynu niepodległościowego » Ze wstydu za Was człowiek chciałby się zapaść pod ziemię…
Ze wstydu za Was człowiek chciałby się zapaść pod ziemię… środa, 15 maj 2019, godz. 14:02

 

Od około 30. lat prawdziwy patriota i pasjonat, w swoim prywatnym muzeum pielęgnuje pamięć o wielu wydarzeniach z naszej historii, ale przede wszystkim również te nasze, lokalne.

Licznymi ekspozycjami – zamkniętymi w ograniczonej przestrzeni swojej placówki – pokazuje m.in. historię galicyjskich Wadowic, walkę lotników polskich i amerykańskich o wolność naszej ojczyzny, ofiary II wojny światowej, Karola Wojtyłę i Jego Przyjaciół malarzy, historię 100. lat polskiej niepodległości m.in. w oparciu o życiorysy i portrety generałów oraz polityków, historię 12. Pułku Piechoty, życie wadowickich Żydów oraz dwie łączące się ze sobą tragedie: zbrodnię katyńską i katastrofę smoleńską, które najlepiej oddaje życie i praca Jego przyjaciela – Wojciecha Seweryna, autora ostatnich zdjęć prezydenta Lecha Kaczyńskiego na pokładzie Tu-154M, który tam, pod Smoleńskiem zakończył swoje życie w drodze na grób własnego Ojca zamordowanego przez NKWD w Katyniu.

Jednak władze, szczególnie te lokalne, zamiast docenić nie tylko trud Jego pracy, ale przede wszystkim wartość oryginalnych eksponatów, jakie Zygmunt Kraus pokazuje, zamiast wspierać Jego działalność, z premedytacją, rzekłbym wręcz, że z ogromną pasją… niszczą tego zasłużonego dla miasta, gminy i powiatu Człowieka!

Lokalny samorząd oraz inne instytucje naszego państwa nie tylko nie pomagają samemu Zygmuntowi /chociaż środków na kulturę w budżecie dostatek/, ale jeszcze bezczelnie okradają Jego rodzinę z prywatnego majątku oraz ze środków finansowych…

Pominę już fakt, że Poseł z Wieprza, do tego historyk, nie tylko do dzisiaj nie był w tej placówce kultury, ale w sposób kompromitujący Rzeczpospolitą doprowadził do uhonorowania odznaczeniem należnym ludziom naprawdę zasłużonym, w tym na polu walki, samozwańczego historyka i bajkopisarza, a zarazem trwoniącego budżetowe środki oszusta i damskiego boksera…

Jak w tym wszystkim wyglądacie Wy! – włodarze gminni i powiatowi, posłowie, przedstawiciele improwizowanych wadowickich muzeów replik, że o pseudo prokuratorach, inspektorach z PINB, czy Wojewódzkim Konserwatorze Zabytków nie wspomnę, przy innych, którzy nie tylko znają swoje, ale również cudze /a zarazem nasze, wadowickie/ umieją docenić?
. . .
0002
……………………………………………………………………………………………………..……….

Jak wyglądacie przy tym Kustoszu i Gwardianie Klasztoru w Kalwarii Pacławskiej oraz przy władzach Stowarzyszenia Pamięci Kapelanów Katyńskich?

Przy tych, którzy nie tylko zaprosili Zygmunta Krausa na organizowane u siebie uroczystości, do tego z wystawą przygotowaną specjalnie na tę okazję przez Zygmunta, ale którym po prostu nie mieści się w głowie takie Jego traktowanie na rodzinnej ziemi!
. . .


……………………………………………………………………………………………………..……….


Nie jest Wam wszystkim tak po ludzku wstyd?

I nie tylko przed tym Kustoszem i Gwardianem Klasztoru w Kalwarii Pacławskiej czy przed władzami Stowarzyszenia Pamięci Kapelanów Katyńskich, ale przed całym światem?

Bo w minioną niedzielę uroczystości w Kalwarii Pacławskiej zaszczycił nie tylko Marszałek Sejmu RP, ale również dziennikarze krajowi i zagraniczni, którzy przez kilkadziesiąt minut z niedowierzaniem nie tylko słuchali co Zygmunt ma do powiedzenia o Was wszystkich, ale też kopiowali dokumenty, które w całości to co mówił – potwierdzają!

Nie jest Wam wstyd?

Bo mnie qrwa za Was, to chce się ze wstydu … zapaść pod ziemię!

Edward „Scorpion” Wyroba
Fotografie: Zygmunt Kraus –  prawa autorskie zastrzeżone.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT