Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Zrobili nam… ZOO?
Zrobili nam… ZOO? środa, 11 kwiecień 2012, godz. 15:22

Tyle u nas marazmu, niegospodarności, a pod strzechami polskich domów… biedy!
Dlatego właśnie pod tą zakładką pozwalam sobie dać Państwu chwilę zapomnienia i uśmiechu materiałami satyrycznymi, chociaż niejednokrotnie mającymi też związek z tą naszą brutalną rzeczywistością…
Jednak zapewniam Państwa, że podobieństwo do ludzi i zdarzeń, chociaż może czasem nawet w podświadomości autora zamierzone, jest w zakładce „uśmiechnij się” całkowicie satyryczne i… przypadkowe!

* * *

No i… tyle było różnego rodzaju domysłów, tyle narzekań, na „rewitalizację” rynku… Że zabetonowany, że bez zieleni, że obły, ze spadem w stronę… ratusza!
Biję się w piersi… „Mea culpa!”… Bo i sam nie jestem bez winy… Krytykowałem do bólu…
A tu dzisiaj jeden z zacnych mieszkańców Wadowic, chyba bardzo mocno zbliżony do ratusza, bo wiedzę miał ogromną, mnie… uświadomił!
– A to pan nie wie?
– A o czym? – spytałem z nieukrywanym zdziwieniem.
– No musieli to zrobić, bo będzie… ZOO!
– ZOO? – trudno było ukryć zaskoczenie.
– No, panie te ogrody zoologiczne nie mogą przy tej demokracji i wolnym rynku utrzymać swojego inwentarza, więc oddają w adopcję! Ale trzeba spełnić wszystkie wymagania unijne.
 – Jakie? – zapytałem.
– Ano, beton musi być i taki pochylony, żeby te odchody, kiedy będą cisnąć wodą z hydrantu, to spływały gdzie trzeba… I drzewa inne, nie jak dawniej, iglaste, żeby małpy łap sobie nie pokaleczyły no i ogrodzone całe…

Nie dosłuchałem tej jakże ciekawej opowieści do końca, bo…
Nie wiem, czy wzrok już nie ten, ale tak przez mgłę dojrzałem, że i beton jest, i obły, ze spadem do ratusza i… ogrodzone!
To i chyba pierwsze egzemplarze wadowicki… budżet zaadoptował?

Tagi: , ,

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT