Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Z kart historii » Zygmunt Kraus dla Papieża…
Zygmunt Kraus dla Papieża… niedziela, 23 luty 2014, godz. 20:42

Zygmunt Kraus nie pierwszy raz honoruje wystawami w swoim Muzeum osobę papieża Polaka.
Podobnie będzie w dniu Lolkowej kanonizacji – 27 kwietnia. Wszyscy, którzy tego dnia zajdą w progi Prywatnego Muzeum Przyjaźni Polsko-Amerykańskiej „Hell’s Angel”, przy ul. Konstytucji 3 Maja 23 A, w Wadowicach, będą mogli zwiedzić nie tylko wystawę „Karol Wojtyła w otoczeniu swoich przyjaciół malarzy”, ale też „Sztukę sakralną w życiu Karola Wojtyły”.
Myślę, że Zygmunt się nie pogniewa, kiedy uchylę rąbka tajemnicy i dodam, że uzupełnieniem tych wystaw będą nie tylko listy papieża Jana Pawła II, wysyłane z Watykanu do Zygmunta Krausa, ale również nigdy dotąd nie eksponowane i nigdzie nie publikowane oryginalne fotografie z pielgrzymek Lolka Wojtyły z ojcem i wadowiczanami do Częstochowy.

Cóż więc mogę dodać?
Może tylko tyle, że kosztujące Polaków już kilkadziesiąt milionów złotych „papieskie muzeum”, obrosłe licznymi, acz kosztownymi replikami, nie może się pochwalić oryginałami tylu eksponatów, ile prezentowane będzie 27 kwietnia w Muzeum Zygmunta Krausa.
I będzie to w zasadzie jeden jedyny dzień w tym roku…
Dla tych, który nie zdążą w dniu kanonizacji, Muzeum tradycyjnie otworzy jeszcze swoje podwoje w dniu urodzin Karola Wojtyły – 18 maja.

A potem, do 13 września, z uwagi na ogrom prac przygotowujących Muzeum do ogólnopolskiego programu obchodów 70. Rocznicy Walk Lotników Amerykańskich o Wolność Polski – placówka będzie nieczynna.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT