Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Historia czynu niepodległościowego » Zygmunta Krausa… polskie drogi do niepodległości!
Zygmunta Krausa… polskie drogi do niepodległości! wtorek, 6 listopad 2018, godz. 20:31

logo 300dpiDobiega końca Jubileuszowy Rok 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
A tym samym symbolicznie dobiega też swojego końca wystawa „DOGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”, zainaugurowana w Prywatnym Muzeum Przyjaźni Polsko-Amerykańskiej „Hell’s Angel” w dniu 11 listopada 2017 roku, jako jedyna w naszym powiecie objęta Patronatem Narodowym przez Prezydenta RP.

Wystawa, której różne jej fragmenty w okresie minionego roku eksponowane były nie tylko w siedzibie Konsula Generalnego USA w Krakowie, ale również w szkołach oraz na wystawach czasowych w innych ośrodkach kultury.

. . .
0004
………………………………………………………………………..

A, że polskie Święto Niepodległości zbiega się z amerykańskim Dniem Weterana, każdego roku dzień 11 listopada ma w tym Muzeum swoją wyjątkową oprawę.
Nie inaczej będzie w tym roku.
Muzeum w dniu 11 listopada będzie czynne dla zwiedzających w godz. od 10:00 do 17:00.

Jednak o godz. 15:00 rozpoczną się uroczyste obchody 100. Rocznicy Polskiej Niepodległości, na zakończenie których symbolicznego zamknięcia towarzyszącej nam od roku wystawy dokona Starosta Wadowicki a zarazem burmistrz-elekt – pan Bartosz Kaliński, poproszony w dniu 30 października br., przez kol. Zygmunta Krausa o objęcie Honorowego Patronatu nad obchodami 100. Rocznicy w dniu 11 listopada, jako… przyszły Burmistrz Wadowic.
Burmistrzowi-elektowi będzie towarzyszył Patron Honorowy Wystawy „DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI” – Prezes Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddział Kraków – płk pil. inż. Stanisław Wojdyła.

A, że będzie to ostatnia tu nie tylko w tym roku uroczystość, ale być może w ogóle ostatnia już okazja do zwiedzenia tej placówki kultury na mapie Wadowic, kol. Zygmunt Kraus zaprasza wszystkich chętnych do zwiedzenia Muzeum oraz do wzięcia udziału w jubileuszowych obchodach.

Krempa A3 z podpisem 300dpiDla zebranych będzie to przede wszystkim okazja do obejrzenia jedynych oryginalnych, a tym samym niepowtarzalnych eksponatów, którymi kol. Zygmunt Kraus i Jego prywatne Muzeum upamiętniają walkę o wyzwolenie naszej Ojczyzny.
Będziecie Państwo mieli również okazję do obejrzenia m.in. wspaniałych dzieł sztuki artystów Polskich, w tym naszych regionalnych, osobistych pamiątek po lotnikach polskich i amerykańskich oraz dokumentów potwierdzających ogromny wkład pracy Ignacego Jana Paderewskiego na drodze do polskiej niepodległości…

Co jeszcze?
Powiem – dużo, bardzo dużo!
Ale aby to zobaczyć, trzeba tu po prostu być.

Dlatego w imieniu kol. Zygmunta Krausa, jeszcze raz Państwa zapraszam, a zarazem dodam, że po uroczystościach w dniu 13 września, kolejne ekspozycje znowu nabrały nowego wyrazu…
Stąd nie wątpię, że również dla stałych bywalców tej placówki, obecność w dniu 11 listopada będzie kolejnym dla nich miłym zaskoczeniem.

Może temu zakończę krótko – do zobaczenia.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT